Miért nem elég az íróasztal?
Radetzky Tamásnak hívnak, 2011 óta foglalkozom méhekkel. Eredeti végzettségem közlekedésmérnök logisztikus. Hosszú évekig egy svéd cégnél dolgoztam, 250 ember tevékenységét igazgattam ipari körülmények között.
A munkám - a kezdeti évek sikerei és csodavárásos időszaka után - egyre jobban önmagát ismétlő rutinná kezdett válni. Értelmetlennek és egészségtelennek tartottam a hétköznapjaimat.
Más típusú tapasztalatokra vágytam, tágas és igazi légtérre, valódi kihívásokra.
Sok kusza töprengés után arra jutottam, hogy ami kétségtelenül szép, az TISZTA ENERGIÁT ADNI másoknak, mindezt tiszta élelmiszerek előállításával. Ebben a tevékenységben nincs tévedés, nincs manipuláció és hazugság.
A tiszta anyagban minden lehetőség adott, üvegbe palackozott szabadság, amivel mindenki azt kezdhet, amire képes.
A"szökés"
Mivel neveltetésembe, és vérörökségembe egy csepp mezőgazdasági kultúra sem került, ezért választottam célom eléréséhez a határterületnek számító méhészetet.
Rengeteg tanulás, számolgatás, munka és beruházás vezetett a megvalósulásnak addig a pontjáig, amikortól összeállt egy kis csoport a KASHKAMRA Méhészeti Társulás lobogója alatt. Van, aki az idejét, más-más irányú tapasztalati tudását hozta a közös építési folyamatba.
Jó darabig párhuzamosan éltem a régi és az új életemet. Társaimnak köszönhetően csoportunk gondolkodása az
autonóm gazdálkodás fogalomkörével bővült.
2014 tavasza óta szabad méhészembernek tartom magam(!!).
Értékeink, mézeink
Jelenleg
három csodálatos helyen vannak elhelyezve a kaptáraink. Mindhárom telephely egy-egy biogazdaság organikus részeként működik. Somogyban a Balatonhoz közeli erdőszél, a Gerecse lábánál szintén idillikus erdei környezet a méhek otthona, a Pilis közelében pedig egy 70 hektáros érintetlen galagonyabokros ad helyet a kompromisszummentes gazdálkodásunknak.
Nem kötünk kompromisszumot, ha a méhészeti munka szempontjairól, és méheinknek szükséges optimális élettér kialakításáról van szó.
Nem kötünk kompromisszumot a napi sikerek érdekében, a jövőt kockáztatva. Ez gyakorlatilag abban nyilvánul meg, hogy a méhek kezelésénél messzemenően követjük a BIO értékrendet, és az ökológiai gazdálkodás szabályait. Finomított műcukrot nem kapnak a méhcsaládok, helyette szükség esetén mézzel etetjük a méheinket!
A méz elvételének mind mennyiségi, mind ütemezési szempontjainál is törekszünk követni a természet, és a méhcsaládok ritmusát.
Büszkeségeink a zamatos Akácmézeink, a folyékonyságát sokáig megőrző Mezei virágmézünk, az erdei Hárs mézünk Somogyból és a gyógyító Galagonyamézünk a Pilis lábaitól.
ami még fontos Sokat dolgoztam pénzért, most azon dolgozom, hogy a munkám legyen SZERETHETŐ, saját magam, családom, méheim, és vevőim számára.
Méhészeteinkben szívesen látunk ismerkedésre, beszélgetésre bárkit, aki időt szán rá.